KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165071
*
nr 1616 5071
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skynke". Signerad. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:36:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 19:39:24
1
1.000 kr
29/4 18:12:11
2
1.100 kr
29/4 19:15:32
3
1.200 kr
29/4 19:36:28
4
1.300 kr
29/4 19:38:09
4
1.500 kr
29/4 20:25:00
1
Vinnande bud
29/4 20:26:00
4
1.700 kr
29/4 20:26:00
1
1.800 kr (Budbetjänt)
29/4 20:28:01
4
1.900 kr
29/4 20:28:01
1
(budbetjänt)
29/4 20:35:08
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leopold Fare
nr 1616 5071
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skynke". Signerad. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 19:39:24 | 1 | 1.000 kr |
29/4 18:12:11 | 2 | 1.100 kr |
29/4 19:15:32 | 3 | 1.200 kr |
29/4 19:36:28 | 4 | 1.300 kr |
29/4 19:38:09 | 4 | 1.500 kr |
29/4 20:25:00 | 1 | Vinnande bud |
29/4 20:26:00 | 4 | 1.700 kr |
29/4 20:26:00 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
29/4 20:28:01 | 4 | 1.900 kr |
29/4 20:28:01 | 1 | (budbetjänt) |
29/4 20:35:08 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37